Porównanie hostingodawców – dobre, tanie serwery

Wczoraj pisałem o oszczędzaniu na domenach, dzisiaj będzie o serwerach.

Wybór, wydaje mi się, iż jest jeszcze większy niż w przypadku operatorów rejestrujących domeny. Na polskim rynku dwóch największych graczy to zapewne nazwa.pl oraz home.pl. Potężne, nowoczesne serwerownie, dobre łącza to u nich podstawowe atuty. Odstraszają natomiast ceną. Najtańsza opcja kosztuje rocznie 366zł. Dla osoby prowadzącej bloga, czy małą prywatną stronkę, kwota zabójcza (ale i serwer 100 razy mocniejszy niż potrzeby).

Alternatywą może być zamówienie hostingu u mniejszych dostawców – np. kei.pl. Ceny też nie są niskie – najtańsza opcja za 183zł rocznie jakoś nigdy mnie nie skusiła;)

Duży wybór hostingodawców mamy na allegro.pl. Nie polecałbym jednak zamawiania serwerów w małych, anonimowych firemkach. Dziś taka istnieje, jutro możemy stracić nasze dane. Oczywiście nie jest to regułą, ale ja bym się jednak nie zdecydował…

Przez wiele lat szukałem jakiejś dobrej oferty dla siebie. Najpierw były serwery w mniejszych firmach (już nawet nie pamiętam nazw), potem serwer Active w nazwa.pl.  Kiedy mocno rozrosły mi się serwisy, chciałem znaleźć kilka tańszych, ale dobrych serwerów. Bałem się powierzać swoich danych jakimś anonimowych firmom… Spróbowałem natomiast z linuxpl.com. Przyznam szczerze, że jeżeli znalazłbym ich ofertę na allegro, pewnie nie zamówiłbym serwera. Tak się jednak składa, że szwagier też jest programistą i już jakiś czas korzystał z ich usług. Był zadowolony, więc polecił mi wypróbowanie ich usług.

Mogę powiedzieć tylko tyle – na razie nie żałuję:) Cena jest niska – 48zł za rok (2GB pojemności, 20GB/miesiąc transfer), serwer w miarę niezawodny (być może uptime jest nawet lepszy niż w nazwa – muszę to sprawdzić).

Za kwotę którą płaciłem Netart mogę mieć teraz 7 serwerów, na 7 różnych ip, a co za tym idzie konsekwentnie realizować swoją strategię SEO. Serwisy są rozproszone, więc nawet awaria jednego z serwerów, nie stanowi dla mnie już takiego problemu jak kiedyś.

Jeżeli serwer nie musi być zlokalizowany w Polsce, otwiera się przed nami ogromne pole manewru. W tysiącach ofert, głównie z USA, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Na zagranicznym rynku doświadczenia dużego nie mam. Mogę polecić jedynie HostGator.com – serwer niezawodny, dobra pomoc techniczna, ceny dosyć wysokie, ale za to praktycznie brak ograniczeń. Dla dużych serwisów serwer jak w sam raz.

Wpisany pod kategorią Hosting · Tagowany przez , ,

Komentarze

Jedna Odpowiedź to “Porównanie hostingodawców – dobre, tanie serwery”
  1. szwagier pisze:

    Tak! Polecam te serwery każdemu.

Wyraź siebie

Napisz co Ty myślisz...
ooo i, jeśli chcesz fotkę widoczną z komentarzem, idź looknij na gravatar!

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.